نماد هنر نو در بلژیک، موزه هورتا بروکسل


گشتی در تاریخ موزه هورتا بروکسل

مطالب مرتبط:
کلیسای سنت میشل، از دیدنی های بروکسل
راهنمای سفر به بروکسل

این موزه بین سال های ۱۸۸۹ و ۱۹۰۱ ساخته شد و به مدت ۲۰ سال، اقامتگاه خانوادگی هورتا و کارگاه های هنری اش محسوب می شد. زمانی که هورتا به سبک هنر نو ادامه داد، خانه اش را به دو ملک جدا تقسیم کرده و فروخت. مسئولین محلی در سال ۱۹۶۱، این ملک را خریدند و پس از آن کار بازسازی آن را آغاز کردند. این ملک در سال ۲۰۱۳ شبیه به حالت اول آن شد.

موزه هورتا بروکسل در کنار دیگر خانه های شهری هورتا، در سال ۲۰۰۱ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. همچنین در سال ۲۰۱۲، این موزه موفق به کسب جایزه موزه بلژیک شد و در سال ۲۰۱۴، جاذبه میراث فرهنگی اروپا را به خود اختصاص داد که همین هم کمک کرد تا بیش از پیش دیده شود و گردشگران را به خود جذب کند.

این موزه، با چنین لیست قابل توجهی از تقدیرهایی که به آن شده است، باید یکی از جاذبه هایی باشد که در سفر هر شخصی به بروکسل بازدید می شود. در دنیا و همچنین کشور بلژیک، مکان های زیادی هستند که زیبایی و درخشندگی هنر نو را می توان در آن دید اما دوره هنر نو (۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰)، که معماری به یک هارمونی میان طبیعت و ساخته های انسان رسید، در موزه هورتا بروکسل به وضوح دیده می شود و همین موضوع هم آن را به قدری خاص کرده که هر کسی از آن حس به یادمادنی خواهد داشت.

Leave a Comment